Sprawdź jak działa kalkulator kredytu hipotecznego

Każde młode małżeństwo czy młody człowiek wkraczając w dorosłość marzy o własnym mieszkaniu i samodzielności. Nie jest to jednak w rzeczywistości takie proste. Mało kogo z nas w młodym wieku stać na kupno mieszkania, zwłaszcza w dużym mieście.

Ceny mieszkań w dużych aglomeracjach są bardzo wysokie. Często nawet dwa razy wyższe niż w małych miejscowościach. Dlatego wielu ludzi decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny to długoterminowy kredyt udzielany na zakup lokalu, mieszkania, domu, działki czy jakiekolwiek innej nieruchomości. Najczęściej pod jej zastaw. Aby otrzymać kredyt hipoteczny należy wykazać odpowiednią zdolność kredytową, która jest bardzo dokładnie weryfikowana przez analityków finansowych w bankach.

Swoją zdolność kredytową możemy wstępnie oszacować w internetowych kalkulatorach. Kalkulator kredytu hipotecznego oblicza dla nas orientacyjną zdolność kredytową i wysokość rat na podstawie podanych przez nas danych. Te dane to przede wszystkim miesięczne dochody, pozostałe zobowiązania wobec banków, ilość członków rodziny, nasz wiek czy staż pracy i rodzaj umowy. Należy pamiętać, że tego typu kalkulatory podają przybliżone wyniki. Każdy bank ma swoje procedury i warunki, jakie musi spełnić kredytobiorca. Istnieją w sieci kalkulatory kredytowe powiązane z kalkulatorami poszczególnych banków i są w stanie pokazać nam ich oferty.

Ostateczna decyzja oczywiście i tak podejmowana jest w banku, po długim procesie weryfikacji. Taki kalkulator pomaga nam wstępnie zorientować się, o jaką kwotę możemy się starać i jakiej wysokości miesięcznych rat się spodziewać.

Zostaw odpowiedź