Co trzeba wziąć pod uwagę przy budowie domu?

Decyzja podjęta – rusza budowa Twojego wymarzonego domu. Na początku, mimo zrozumiałej ekscytacji, warto podejść do zagadnienia z chłodną głową. W pierwszej kolejności uporządkuj kwestie finansowe. Zrób wstępny kosztorys, korzystając z rozwiązań dostępnych w sieci lub skonsultuj się ze specjalistą. Przy wyliczaniu jaka jest Twoja zdolność kredytowa kalkulator to mus.

Spójrz na budowę jako całość. Nie oszczędzaj na materiałach, które w założeniu powinny służyć przez długie lata. Fundamenty, ściany, okna czy dach są ważnymi elementami konstrukcyjnymi oraz wpływają na energooszczędność budynku. Pamiętaj, że najwięcej kosztów pochłania wykończenie i tutaj można szukać oszczędności. Nie oznacza to wcale, że ucierpi na tym jakość. W zróżnicowanej ofercie, na przykład płytek podłogowych, na pewno znajdziesz coś, co Ci się spodoba, a zarazem sprawdzi się podczas użytkowania.

Zadawaj pytania i korzystaj z wiedzy ekspertów. Zazwyczaj są oni dostępni dla inwestorów indywidualnych na wydarzeniach branżowych takich, jak targi. Szukaj też z nimi kontaktu również przez fora czy strony internetowe producenta. Zazwyczaj sporą wiedzę na temat całego procesu budowy domu mają też osoby zajmujące się sprzedażą projektów gotowych.

Jeśli chodzi o projekt domu, szukaj tego, który najbardziej pasuje do stylu życia mieszkańców. Nie zapominaj, że trzeba go będzie ogrzać i utrzymywać w czystości. Dobrze rozważ więc takie kwestie, jak układ pomieszczeń i metraż. Zawsze podpisuj umowę. Daje ona komfort pracy obu stronom. W razie ewentualnych problemów masz się do czego odwołać.

Zanim jednak przystąpisz do budowy swojego wymarzonego domu musisz zaciągnąć kredyt budowlany na ten cel. W tym celu warto dokładnie sprawdzić swoją zdolność kredytową. W jej obliczeniu pomoże Ci kalkulator zdolności kredytowej.

Zostaw odpowiedź