Kredyt hipoteczny na wymarzony dom

Wymarzony dom, mieszkanie czy lokal pod własny interes. To jest to, o czym marzy każdy. Każdy chce mieć własne miejsce na ziemi. Niestety zakup własnego domu czy mieszkania to ogromny wydatek i niewielu ludzi po prostu na niego stać. Zwłaszcza ludzi młodych, rozpoczynających dopiero zawodową karierę. Wówczas wielu z nas decyduje się na zakup mieszkania pod kredyt hipoteczny.


Tutaj sprawa również nie jest bardzo prosta. Otrzymanie tak dużego kredytu wymaga wykazania się bardzo dobrą zdolnością kredytową. Również wiek kredytobiorcy ma duże znaczenie. Kredyt hipoteczny jest kredytem długoterminowym, najczęściej na 20 lub 30 lat. Bank wymaga aby kredytobiorca był w miarę młody. To będzie dużą zaletą dla banku. Kolejnym elementem kredytu hipotecznego jest wkład własny.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego to rzadkość. Z reguły banki wymagają minimum 10% wkładu własnego. Im większy wkład własny tym łatwiej będzie otrzymać pozytywną decyzję o kredycie. Wkład własny jest ważnym elementem kredytu. Warto przed złożeniem wniosku odłożyć jakąś większą kwotę pieniędzy, na własny wkład w kredyt i mieszkanie.
O decyzji decyduje również nasza historia kredytowa, to jak sumiennie opłacamy inne zobowiązania. To dla banku bardzo ważne.

Kiedy spełnimy wszystkie kryteria możemy bez przeszkód złożyć wniosek o kredyt hipoteczny. Jeśli chcesz wiedzieć czy spełniasz wszystkie warunki by otrzymać kredyt hipoteczny sprawdź ten artykuł. Musimy na pewno uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na decyzję. Analitycy banku dokładnie rozważają każdy wniosek i niestety odpowiedź może trochę potrwać. Czasami warto skorzystać z usług doradcy finansowego, który dokładnie przygotuje nasz wniosek i sam bezpośrednio kontaktuje się z bankiem.